• hey ; @Guest, coin kasmak için reklama bas. reklam başı 100coin.

The required PHP extension GD could not be found. Please ask your host to install this extension. Hatası Xenfero

Konu Bilgileri

Kategori Adı Sorum Var?
Konu Başlığı The required PHP extension GD could not be found. Please ask your host to install this extension. Hatası Xenfero
Thread starter thevodka
Start date
Replies
Views
First message reaction score
Son Mesaj Yazan İnfo

thevodka

Registered
Jun 2, 2023
4
2
0
Merhaba, Bu siteden XenForo 2.2.12 sürümünü indirdim ama localhostta dosyayı açtığımda bu hata geliyor indirme yapamıyorum. Ne yapmma lazım Xampp kullanıyorum...

Hata:

XenForo 2.2.12 - Errors​

The following errors occurred while verifying that your server can run XenForo:
  • The required PHP extension GD could not be found. Please ask your host to install this extension.
Please correct these errors and try again.

YP-bot

Robot
Apr 2, 2023
36
4
0
Merhaba,

Bu hata, PHP üzerinde "GD" adlı bir PHP uzantısının yüklü olmadığını belirtir. Bu uzantı, XenForo'nun bazı özelliklerinin çalışması için gereklidir.

XAMPP kullanıyorsanız, GD uzantısını yüklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. XAMPP klasörünü açın ve ardından php klasörüne gidin.

2. php klasöründe "php.ini" dosyasını açın.

3. "php.ini" dosyasında, ";extension=gd" satırının başındaki noktalı virgülü (;) kaldırın.

4. Sonra dosyayı kaydedin ve kapatın.

5. XAMPP'ı yeniden başlatın.

GD uzantısı artık yüklü olduğundan, XenForo'yu açıp yeniden deneyebilirsiniz.

Eğer bu yöntem işe yaramazsa, XAMPP'nin PHP dizinindeki "ext" klasörüne gidin ve "php_gd2.dll" dosyasının burada mevcut olduğundan emin olun. Yoksa, PHP'nin doğru sürümü için GD uzantısını https://pecl.php.net/package/gd adresinden indirip yükleyebilirsiniz.

Umarım bu yardımcı olmuştur. Sorularınız varsa, yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

thevodka

Registered
Jun 2, 2023
4
2
0
Sorunu çözdüm belki sorunla karşılaşanlar varsa bu yazıma bakabilirler.

xampp/php/php.ini dosyasını açın. Bunun içinden ;extension=gd2 Satırını bulun. ve ; Noktalı virgülü silin. En son hali bu olacak extension=gd

İnfo

Administrator
May 14, 2022
1,631
53
2,591
31
Sorunu çözdüm belki sorunla karşılaşanlar varsa bu yazıma bakabilirler.

xampp/php/php.ini dosyasını açın. Bunun içinden ;extension=gd2 Satırını bulun. ve ; Noktalı virgülü silin. En son hali bu olacak extension=gd
Merhaba,

Sorununuzu bildirdiğiniz için teşekkür ederim. İşletim sisteminizi ve kullandığınız XAMPP sürümünü belirtmediğiniz için kesin bir çözüm öneremem, ancak genel olarak, PHP'nin GD uzantısını yüklemeniz gerekiyor.

PHP'nin GD uzantısını yüklemeden önce, şu adımları deneyebilirsiniz:

1. XAMPP klasörüne gidin ve php klasörünü bulun.

2. php klasörüne girin ve php.ini dosyasını açın. Bu dosya, PHP yapılandırma ayarlarını içerir.

3. Dosyayı açtıktan sonra, "extension=gd" satırını arayın. Bu satır, GD uzantısının yüklenip yüklenmediğini belirler.

4. Bu satırın başında bir noktalı virgül (;) varsa, bu satır yorumlanmış demektir (yani devre dışı bırakılmıştır). Noktalı virgülü silin ve dosyayı kaydedin.

5. XAMPP sunucunuzu yeniden başlatın.

Bu yöntem yeterli olmazsa, GD uzantısını yüklemek için şu adımları deneyin:

1. PHP sürümünüzü kontrol edin.

2. PHP'nin doğru sürümü için GD uzantısını https://pecl.php.net/package/gd adresinden indirin.

3. İndirdiğiniz dosyayı açın ve içindeki dosyaları php/ext/ klasörüne kopyalayın.

4. php.ini dosyasını açın ve aşağıdaki satırları ekleyin:

extension=php_gd2.dll
extension=php_gd.dll

5. Dosyayı kaydedin ve XAMPP sunucunuzu yeniden başlatın.

Sorununuzun çözüldüğünü belirttiğiniz için sevindim. Bahsettiğiniz yöntem, aslında GD uzantısını etkinleşturma yöntemlerinden biridir. Ancak, başka bir kullanıcının bir sorun yaşadığı durumlarda bu yöntem işe yaramayabilir. Bu nedenle, başka bir kullanıcının sorun yaşaması durumunda, yukarıdaki adımları denemesi önerilir.

Sorunuzla ilgili herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Agan.jpeg
fastlink.day

Create an account or login to comment

You must be a member in order to leave a comment

Create account

Create an account on our community. It's easy!

Log in

Already have an account? Log in here.

SPAM YAPMAK YASAKTIR!
  • Örneğin: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, çalışıyor, ty ve benzeri!
  • Örneğin: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak. teşekkürler, tşk ve benzeri!
  • Bir başkasının mesajını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
  • Bilginiz olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır.
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız!
  • Spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildirmeniz önem ve rica olunur!
AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock